poniedziałek, 8 czerwca 2009

Garść wrażeń po warszawskim Eclipse DemoCamp Galileo 2009

W ubiegły wtorek, 2giego czerwca w Warszawie w budynku MIMUW przy ul. Banacha 2 odbyły się warsztaty poświęcone najnowszemu wydaniu Eclipse IDE (jeszcze w wersji RC) Eclipse DemoCamp Galileo 2009.

Warsztaty poprzedził poczęstunek z pizzy, co okazało się sprawką patrona Code-House.org.

Formuła imprezy była dość nietypowa, przynajmniej jak na warszawskie spotkania. Warsztaty składały się z 6ciu 15 minutowych wystąpień. Jednym z nich, było wystąpienie "Wtyczka do Eclipse w 5 ... no może 15 minut" autorstwa... mojego autorstwa.

Zaczęło się całkiem nietypowo, bo od kłopotów technicznych. Projektor odmówił współpracy z moim Ubuntu w rozdzielczości wyższej niż 800x600. A że prezentacja trwała 15 minut... to i skończyło się nietypowo, ponieważ tworząc wtyczkę nie mogłem zaznaczyć odpowiednich opcji konfiguracyjnych. Nie mieściły się one po prostu na ekranie. I tak zamiast odtwarzacza mp3jek Eclipse zamienił się tylko w prymitywny manager plików.

Jeżeli ktoś miałby ochotę zobaczyć co chciałem osiągnąć, a nie tylko to co mi się udało "programując przez dziurkę od klucza" jak to określił słuchacz w pierwszym rzędzie, kod wtyczki odtwarzającej pliki MP3 zamieszczam tutaj.

Niedługo możecie spodziewać się krótkiego poradnika, a ja nie mogę doczekać się nagrania z konferencji.

3 komentarze:

Luke pisze...

Pozwolę sobie na drobne sprostowanie. Głównym sponsorem była fundacja Eclipse. My jako Code-House wsparliśmy imprezę by dla wszystkich starczyło.

Pozdrawiam,
Łukasz

Zdanek pisze...

Mateusz, uważam, że prezentacja była bardzo sympatyczna. Bardzo żałuję, że nie starczyło czasu i nie usłyszeliśmy muzyczki. Dzięki za gotowca - pobawię się nim.
Ostatnio tworzę plugina pod NetBeans, ale na Eclipse miałem zawsze ochotę, tylko odwagi brakowało ;) Twoja prezentacja dała mi nową chęć.

Dzięki - ów "słuchacz w pierwszym rzędzie".

Jacek Laskowski pisze...

Mój partner od obróbki filmów mówi, że film się obrabia, więc niedługo będzie w sieci, niedługo.